Flamenco.com.pl 

 

Los Payos - muzyka i taniec flamenco

Zespół Los Payos prezentuje muzykę opartą o najlepsze współczesne wzorce sztuki flamenco. Odwołuje się do twórczości takich mistrzów jak : Paco de Lucia, Camaron de  la Isla, Tomatito, Vincente Amigo, etc. Los Payos doskonalą swój warsztat poprzez regularne wyjazdy do Hiszpanii, organizowanie kursów z nauczycielami z Sevilli oraz współpracę z muzykami i tancerzami flamenco mieszkającymi w Niemczech, Holandii i Szwajcarii.  

O członkach zespołu :

Marta Dębska - taniec - jej najwybitniejsi nauczyciele to : El Torombo,  Alicia Marquez, Belen Maya, Maria del Mar Serrano, Manolo Marin i Andres Marin. Od lat prowadzi zajęcia dla grupy zaawansowanej w Studio Flamenco przy LO im.Cervantesa.

Arturo Muszyński - gitara, kierownictwo artystyczne - wybitny instrumentalista i specjalista w dziedzinie rytmu, żywa encyklopedia wiedzy o flamenco, podczas swych długotrwałych pobytów w Sevilli uczył się u najlepszych mistrzów gitary jak Antonio Amador, Jesus Pimientel i akompaniował zawodowym tancerzom podczas warsztatów prowadzonych przez El Torombo.

Magdalena Ziółkowska - śpiew - laureatka kilku prestiżowych nagród na festiwalach piosenki, od lat nagrywa i występuje na scenie śpiewając muzykę soul, muzykę kubańską i flamenco.

Mikołaj Wielecki - instrumenty perkusyjne - uczył się w Danii oraz bezpośrednio u najlepszych muzyków kubańskich w Hawanie. Od lat działa jako muzyk sesyjny, gra wszystkie rodzaje muzyki : kubańską, jazz, salsę, sambę i oczywiście flamenco.

 

 

Strona Główna

Szkoły Tańca

Linki

Wydarzenia

Akcesoria

Historia

Los Payos