Saca Veneno - muzyka i taniec flamenco

SACA VENENO – zespół muzyki i tańca flamenco; tworzy go grupa przyjaciół od lat wspólnie muzykujących i pasjonujących się sztuką flamenco. Inspirują się czystym, korzennym flamenco – flamenco puro, jak również muzyką latynoską, Bliskiego Wschodu, bałkańską i cygańską. „Wszystko to [te inspiracje] łączy nasza słowiańska dusza i temperament, i może, dlatego tak dobrze się w tym czujemy i bawimy” – śmieje się Maciuś, tancerz i cajonista zespołu. Naturalną konsekwencją tych inspiracji i słowiańskiego temperamentu jest nacisk zespołu na ‘budowanie klimatu’, czyli wspólne przeżywanie muzyki i wspólna zabawa. „My się musimy dobrze bawić, publiczność musi się dobrze bawić, wszyscy razem musimy się dobrze bawić, inaczej czegoś brakuje, gorzej mi się śpiewa – to nie jest to… to nie jest prawdziwe flamenco” – mówi Gosia, wokalistka zespołu.

Dlaczego nazwa ‘Saca veneno’? Bo do budowania klimatu potrzebne są okrzyki zachęty – jaleo, a to jest jeden z nich, troszkę niestandardowy, bo dosłownie znaczy ‘Wysysaj jad!, a w wolnym tłumaczeniu „Dawaj czadu!” tj. dawaj z siebie wszystko…

Madzia – (taniec flamenco, palmas, kastaniety) jest z nami, bo ‘czuje klimat’ ;-) a poza tym, to zdolna, wytrwała i powabna kobieta. Kocha przemycać do zespołu muzykę grecką i kreteńską. Uczy się tańca flamenco od 8 lat. Uczy też młode adeptki tej trudnej sztuki w szkole tańca NTF w Warszawie.

Gosia – (śpiew flamenco) jest z nami, bo odezwał się w niej cygańsko-słowniański zew – no i ‘czuje, czuje klimat’  ;-) Charakterna kobieta o słusznym głosie i rezonatorze. Lubi do zespołu przemycać smaczki latynoskie i ‘nasze’ góralskie.

Grazia – (taniec flamenco, palmas, kastaniety) jest z nami, bo ‘czuje klimat’, ładnie tańczy i raczy nas ciepłym, słodkim uśmiechem na próbach i występach ;-)

 

 

 

 

Tomek – (gitara flamenco) jest z nami, bo ładnie mu z czarnym futerałem na gitarę, a na poważnie, bo ‘czuje klimat’ i umie służyć słusznemu głosikowi Gosi i szybkim nóżkom Madzi i Grażynki.

 

Maciek – (cajón, taniec flamenco) jest z nami, bo naprawdę ‘czuje klimat’ i lubi też uderzyć w tany ;-) Przygodę z flamenco i tańcem zaczął 10 lat temu. Założył pierwszy portal flamenco w Polsce. Przystojny mężczyzna i podpora zespołu – to on musi trzymać rytm – compás.

 

 

 

Nasze  telefony kontaktowe :

Magda  Tokarska -  505 980 030

Małgorzata Mieleszko - Myszka  - 502 285 432

Grażyna Olszowska  -  693133648

Tomasz Skłodowski - 601 838 641

Maciej Skórzewski - 663 663 602

 e-mail ; macios@flamenco.com.pl